Детали, Новости, Статьи

Чому українським танкістам у зоні АТО досі закуповують костюми з легкозаймистої тканини?

Посадовці Міністерства оборони України придбали вітчизняним танкістам нові форми й костюми. Щоправда цей однострій легко загоряється, а після прилипає до тіла — вважають ветерани АТО. Вони просять Президента Володимира Зеленського розібратися в ситуації.

Головне управління закупівель Міністерства оборони протягом п’яти років працює проти вітчизняної армії. У цьому переконані ветерани з громадської організації «Мужність».

Як приклад заступник голови організації Сергій Гаценко навів скандал довкола останньої купівлі однострою для вітчизняних танкістів. Сто тисяч костюмів, зазначає воїн, легко загоряються, а після прилипають до тіла. «А негорюча тканина, яку б за логікою треба використовувати, не проходить тендери», — зазначив Гаценко на прес-конференції в Києві.

За його словами, «Мужність» документально може підтвердити, що за п’ять років армії постачали таке ж неякісне спорядження й однострій, як і ці костюми для танкістів. Докази ветерани готові передати голові Державного бюро розслідувань Роману Трубі.

Щоправда, стверджує Гаценко, ДБР наразі не цікавить неякісний однострій, адже Бюро взялося за підприємство «ТЕМП-3000», яке, до речі, і виготовляє негорючі тканини. У ДБР заявляють, що бронежилети цієї компанії нібито неякісні. Тому чергову партію, яку Міноборони вже придбало для армійців, у Держбюро арештували. До того ж зберігають ці бронежилети неправильно: фактично просто неба, а після дощу не висушують, через що тканина гниє, а сталеві пластини ржавіють. У компанії-виробника «ТЕМП-3000» звинувачення ДБР відкинули, заявивши, що бронежилети з цієї партії тестували співробітники підприємства та спеціалісти Укрметртестандарту. До того ж бронежилети «ТЕМП-3000» проходили балістичні випробування в 20-ти країнах світу, куди підприємство їх раніше постачало.

Засновник ТОВ «НВП «ТЕМП-300» Юрій Євтушенко на спільній прес-конференції з «Мужністю» розказав, що так ДБР намагається дискредитувати його підприємство. «ДБР своїми діями дискредитує колектив підприємства, який працює на захист військовослужбовців. Це підриває боєздатності української армії. Так працювала стара влада, яка постійно намагалась знищити українського виробника та притягнути імпортний товар у країну, щоб легше відмивати бюджетні гроші», — зазначив пан Євтушенко.

«Просимо вас, пане Президенте, як Головнокомандувача Збройних сил України, щоб ДБР за нашим зверненням провело всебічне розслідування всіх тендерних закупівель, які проводило Головне управління закупівель Міністерства оборони з метою виявлення порушень і подальшого недопущення в забезпеченні неякісних матеріалів, озброєння, техніки, спорядження для армії», — ідеться в зверненні громадської організації «Мужність» до Президента України Володимира Зеленського.

04.08.2019

Об авторе

Редактор


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *